WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
§ 1
Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady korzystania z usług tatuatorskich, świadczonych przez tatuatorkę Adriannę Grześkowiak (pseudonim artystyczny aDzik), zwaną dalej „Tatuatorem”, w aDzik Tattoo Studio mieszczącym się przy ul. Ignacego Paderewskiego 7a – 64-100 Leszno oraz w Pracowni Tatuażu Miejska Dżungla mieszczącej się przy ul. Stefana Jaracza 77a – 50-305 Wrocław, zwanych dalej „Studiem”.
2. Klienci Studia mają obowiązek zapoznania się z Regulaminem przed przystąpieniem do zabiegu wykonania tatuażu, zwanego dalej „Zabiegiem” oraz przed wpłaceniem „Zadatku” (dokładnie mówi o nim §7) i umówieniem się na wykonanie Zabiegu.
3. Wpłata Zadatku oraz przystąpienie do Zabiegu są równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień Regulaminu. Każdy Klient ma obowiązek stosować się wprost do jego postanowień od momentu wpłaty Zadatku lub przystąpienia do Zabiegu.
§ 2
Klient
1. Klientem Studia może być pełnoletnia osoba fizyczna, zwana dalej „Klientem”. Tatuator zastrzega sobie prawo do poproszenia o ukazanie dokumentu tożsamości potwierdzającego pełnoletność Klienta.
2. Dopuszcza się korzystanie z Zabiegów przez osoby niepełnoletnie, powyżej 16 roku życia, za wyraźną zgodą ich rodzica / opiekuna prawnego. W takiej sytuacji Tatuator jest uprawniony do żądania podpisania stosownej zgody oraz do odmowy świadczenia Zabiegu, w przypadku braku zgody lub odmowy jej wyrażenia. Taka zgoda podpisywana jest osobiście przez rodzica/opiekuna prawnego w Studiu pod obecnością Tatuatora. Tatuator zastrzega sobie prawo do poproszenia o ukazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość rodzica/opiekuna prawnego Klienta.
3. Klient nie może posiadać żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania Zabiegu oraz przyjmować leków, które mogą mieć wpływ na wykonywany Zabieg. Klient musi stosować się do pozostałych zakazów mogących mieć negatywny wpływ na wykonywany Zabieg, o czym dokładniej mówi §6.
4. Klient powinien mieć świadomość, że:
a) Zabieg wykonania tatuażu jest ingerencją w skórę Klienta,
b) tatuaż jest permanentny,
c) tatuaż z biegiem czasu traci intensywność i wyrazistość (możliwe jest spowolnienie tego procesu poprzez stosowanie odpowiedniej Pielęgnacji, o czym dokładniej mówi §12),
d) tatuaż wykonany w miejscach mocno ścieralnych, tj. dłonie, stopy, kolana, łokcie, miejsca częstego ucisku bielizny i obuwia, zwanych dalej „Miejscami Ścieralnymi”, jest bardziej narażony na wycieranie się i szybciej się starzeje. Ostateczny efekt może różnić się od tatuażu wykonanego w miejscach mniej ścieralnych.
§ 3
Tatuator
1. Tatuator jest odpowiednio przeszkolony do pracy na zajmowanym stanowisku, jak również posiada wszelkie wymagane zezwolenia na pracę w charakterze odpowiadającym temu stanowisku.
2. Przed przystąpieniem do Zabiegu Tatuator zobowiązany jest do dokonania dezynfekcji stanowiska, narzędzi wielokrotnego użytku oraz dłoni. Te same czynności Tatuator wykonuje po zakończeniu Zabiegu.
3. Tatuator jest zobowiązany do upięcia włosów tak, by zminimalizować ryzyko przedostania się ich w obszar wykonywania Zabiegu oraz utrzymania dłoni i paznokci w takim stanie, aby zminimalizować ryzyko zadrapań i skaleczeń.
§ 4
Studio
1. Na terenie całego Studia obowiązuje całkowity zakaz palenia i używania tytoniu oraz wyrobów tytoniowych i nikotynowych, w tym papierosów elektronicznych, jak również obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz innego rodzaju używek i środków odurzających.
2. Zabrania się przychodzenia do Studia z dziećmi poniżej 16 roku życia oraz wprowadzania zwierząt na teren Studia.
3. Tatuator ma prawo odmówić Klientowi przyprowadzenia do Studia osoby towarzyszącej lub wyprosić osobę towarzyszącą przebywającą w Studiu. Jeżeli osoba ta nie zastosuje się do prośby Tatuatora, a zdaniem Tatuatora będzie utrudniała jego pracę lub rozpraszała go, za konsekwencje niewykonanego, niedokończonego lub źle wykonanego Zabiegu odpowiada Klient, który przyprowadził ww. osobę towarzyszącą. W takiej sytuacji Klient ponosi całkowitą odpowiedzialność za negatywne skutki wykonanego Zabiegu.
4. Za wszelkie uszkodzenia wyposażenia Studia spowodowane przez Klienta, Klient odpowiada bez ograniczeń. Za uszkodzenia spowodowane przez osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą ich rodzice lub opiekunowie prawni.
5. Studio nie ponosi odpowiedzialności za okrycia wierzchnie i jakąkolwiek własność Klienta pozostawione poza miejscami przeznaczonymi do ich pozostawienia, w szczególności rzeczy wartościowe, torby, plecaki i torebki, które Klient powinien trzymać przy sobie.
§ 5
Higiena i bezpieczeństwo pracy
1. Tatuator został przebadany zdrowotnie w celu wyeliminowania wszelkich chorób, infekcji, schorzeń i dolegliwości, które mogłyby narazić Klienta na uszczerbek na zdrowiu lub przenieść się na Klienta.
2. Tatuator z otwartą raną, skaleczeniem lub sączącą się zmianą skórną, niedającymi się właściwie zabezpieczyć przed kontaktem z ciałem Klienta, jest wyłączany od świadczenia usług tatuatorskich do czasu całkowitego usunięcia powyższych odstępstw. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Tatuator ma obowiązek niezwłocznie poinformować o niej Klienta i przełożyć Zabieg na najszybszy dogodny dla obu stron termin.
3. W przypadku skaleczenia się Klienta podczas Zabiegu lub nagłego znacznego pogorszenia się jego samopoczucia Zabieg może zostać natychmiastowo przerwany i dokańczany w najszybszym dogodnym dla obu stron terminie, po wcześniejszym jego uzgodnieniu i wyłącznie po całkowitym wyleczeniu. W razie wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzenia Zabiegu, Tatuator może odmówić jego przeprowadzenia.
4. Tatuator jest zobowiązany do używania podczas Zabiegu jednorazowych, sterylnych igieł i rur oraz zdezynfekowanych wszystkich materiałów wielokrotnego użytku używanych podczas Zabiegu.
§ 6
Odpowiedzialność Klienta
1. Niezastosowanie się Klienta do postanowień Regulaminu lub złożenie nieprawdziwych oświadczeń w przedmiocie swojego stanu zdrowia i przeciwskazań lub w wywiadzie z Tatuatorem, skutkuje wyłączeniem odpowiedzialności za wykonany Zabieg po stronie Tatuatora. Tatuator nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne Zabiegu spowodowane posiadaniem przez Klienta przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania tatuażu oraz za wszelkie komplikacje mogące wystąpić z tego tytułu podczas Zabiegu.
2. Regulamin zawiera informacje na temat przeciwskazań zdrowotnych, skutków ubocznych i postępowania po wykonaniu Zabiegu, których Klient ma pełną świadomość przystępując do Zabiegu. Dodatkowo przed przystąpieniem do Zabiegu Tatuator przeprowadza z Klientem wywiad w celu ustalenia czy stan zdrowia Klienta, przebyte lub obecne choroby, zażywane leki jak również tryb życia nie stanowią przeciwskazań do odbycia Zabiegu lub nie stwarzają ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Przystępując do Zabiegu Klient ma obowiązek podpisać „Zgodę na wykonanie tatuażu”, która zawiera część postanowień niniejszego Regulaminu. Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu przy braku woli podpisania przez Klienta ww. zgody.
3. Klient, przed rozpoczęciem Zabiegu, ma obowiązek powiadomić Tatuatora o wszelkich dolegliwościach i możliwych przeciwskazaniach, które mogą wpłynąć na przebieg Zabiegu. Bezwzględnie zabrania się wykonywania tatuażu w przypadku występowania u klienta jakiegokolwiek z poniższych przeciwwskazań zdrowotnych:
HIV,
AIDS,
wirus zapalenia wątroby typy B i C,
padaczka,
obecność keloidów,
choroba Leśniowskiego i Crohna,
epilepsja,
choroby nowotworowe,
choroby serca,
używanie rozrusznika serca,
wysokie nadciśnienie lub niedociśnienie,
łuszczyca,
cukrzyca,
immunosupresja,
stany zapalne w fazie ostrej,
stany pooperacyjne,
antybiotykoterapia,
anemia,
osłabienie,
uczulenia,
zaburzenia psychiczne,
różnego rodzaju choroby układu krążenia,
infekcje wirusowe typu: Covid-19, przeziębienie, grypa, angina,
zmiany skórne występujące w miejscu, z którym Tatuator może mieć kontakt podczas wykonywania Zabiegu, typu: grzybica skóry, egzema, liszaj,
bliznowce w planowanym miejscu wykonania tatuażu,
zaburzenia krzepnięcia krwi,
przyjmowanie leków zmniejszających krzepnięcie krwi,
przyjmowanie sterydów i środków dopingujących
ciąża i okres laktacyjny,
posiadanie protez lub implantów w miejscu wykonywania tatuażu,
niestandardowe reakcje na widok krwi lub przerwanej ciągłości tkanki ciała,
posiadanie innych, niewymienionych powyżej przeciwwskazań lub chorób zakaźnych.
4. Jeśli Klient regularnie przyjmuje leki, przyjmował je w ciągu 30 dni przed wykonaniem Zabiegu lub ma w planie zażywać leki w ciągu 30 dni po Zabiegu, powinien poinformować o tym Tatuatora, aby ustalić czy nie będą miały one wpływu na wykonywany Zabieg.
5. W przypadku niektórych chorób lub zażywania niektórych leków, które zdaniem Tatuatora mogą mieć negatywny wpływ na wykonywany Zabieg, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu lub niezależnie od powyższego, za wyraźną zgodą Klienta wymagać opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu. W takiej sytuacji Klient jest zobowiązany do podpisania oświadczenia, iż został poinformowany przez lekarza o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu i jest świadomy swojej sytuacji zdrowotnej oraz iż decyduje się na Zabieg i wykonuje tatuaż wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Ponadto Klient zobowiązany jest udostępnić Tatuatorowi do wglądu oryginał zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu oraz umożliwić Tatuatorowi zachowanie kopii niniejszego dokumentu.
6. Przed wykonaniem tatuażu zakazuje się:
a) silnego opalania tatuowanego miejsca (14 dni przed Zabiegiem),
b) spożywania alkoholu i innych środków odurzających (2 dni przed Zabiegiem),
c) stosowania wszelkiego rodzaju znieczuleń i zażywania leków przeciwbólowych (1 dzień przed Zabiegiem).
§ 7
Rezerwacja i Zadatek
1. Termin „Zadatek” stosowany w niniejszym Regulaminie jest określeniem prawym określonym na podstawie art. 394 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2020r. poz. 1740).
2. Wpłata Zadatku jest równoznaczna z akceptacją przez Klienta niniejszego Regulaminu.
3. W celu rezerwacji Wzoru oraz terminu wykonania Zabiegu Klient jest zobowiązany do wpłaty Zadatku w ciągu 3 dni od wybrania Wzoru lub określenia szczegółów Projektu i ustalenia terminu Zabiegu. Wartość Zadatku jest ustalana przez Tatuatora i jest częścią całkowitej ceny wykonania tatuażu.
4. W przypadku niezapłacenia Zadatku w terminie określonym w pkt 3 §7 przepada rezerwacja Wzoru oraz terminu wykonania Zabiegu, co jest równoznaczne z możliwością udostępnienia ich innemu Klientowi.
5. Dopuszcza się możliwość jednorazowej zmiany terminu Zabiegu zarówno przez Klienta jak i Tatuatora, pod warunkiem, że druga strona zostanie poinformowana o takiej konieczności nie później niż 7 dni przed umówionym terminem Zabiegu. Każda kolejna zmiana terminu przez Klienta skutkuje utratą wpłaconego Zadatku i koniecznością ponownego wpłacenia Zadatku w celu rezerwacji kolejnego terminu. Niestawienie się Klienta w wyznaczonym terminie zabiegu jest jednoznaczne z utratą przez Klienta Zadatku. Tatuator ma prawo do odwołania zabiegu w terminie krótszym niż 7 dni przed umówionym Zabiegiem, w takiej sytuacji, lub w przypadku niestawienia się Tatuatora w terminie wykonania Zabiegu, Tatuator zobowiązany jest do przełożenia Zabiegu na najszybszy dogodny dla obu stron termin lub na życzenie Klienta do zwrotu dwukrotnej wartości wpłaconego Zadatku.
6. Wszelkie informacje dotyczące zmiany terminu lub jego odwołania Klient oraz Tatuator mają obowiązek przekazywać drugiej stronie w pisemnych wiadomościach elektronicznych (tj. poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub portalach społecznościowych Tatuatora) lub inną drogą pisemną, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu.
7. Jeśli Klient wpłacił Zadatek, termin wykonania Zabiegu nie został ustalony lub został odwołany bez straty przez Klienta Zadatku i nie doszło do ustalenia kolejnego terminu wykonania Zabiegu, a Tatuator nie może nawiązać kontaktu z Klientem drogą, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu, Zadatek przepada bezzwrotnie po upływie 30 dni od umówionego i niedoszłego do skutku Zabiegu lub w przypadku nie ustalenia wcześniej terminu Zabiegu, od dnia wpłaty Zadatku.
§ 8
Projekt tatuażu
1. Tatuator wykonuje tatuaże zarówno ze wzorów prezentowanych na swojej stronie internetowej i portalach społecznościowych, zwanych dalej „Wzorami” oraz na podstawie projektów tatuaży przygotowanych indywidualnie dla Klienta, zwanych dalej „Projektami”.
2. Aby uzyskać wycenę wykonania Projektu i Zabiegu należy określić szczegóły Projektu:
a) przybliżona wielkość tatuażu w centymetrach (skrajna szerokość i skrajna wysokość),
b) miejsce wykonania tatuażu (część ciała),
c) kolorystyka tatuażu (czarno-biały/kolorowy),
d) styl tatuażu (np. geometryczny, rysunkowy, realistyczny, linearny, watercolor, oldschool itd.),
e) zdjęcia z inspiracjami lub w przypadku covera zdjęcia starego tatuażu (podesłanie zdjęć z tatuażami lub grafikami, które wpadły Klientowi w oko dodatkowo ułatwi wykonanie Projektu zgodnie z gustem Klienta. Jeśli Projekt dotyczy zabiegu zakrycia/przerobienia/odświeżenia starego tatuażu, zwanego dalej „Coverem”, do wykonania Projektu niezbędne jest zdjęcie tatuażu, który ma zostać zakryty).
3. Tatuator nie rozpoczyna projektowania tatuażu zanim nie otrzyma od Klienta Zadatku, o czym dokładniej mówi §7 oraz szczegółowych informacji dotyczących Projektu, wymienionych w pkt 2 §8. Tatuator wykonuje Projekt oraz udostępnia go Klientowi do wglądu w trakcie trwania Zabiegu.
4. Tatuator wykonuje tylko jeden Projekt tatuażu, Klient może mieć do niego zastrzeżenia i żądać wprowadzenia poprawek. Tatuator zobowiązuje się nanieść poprawki na projekt, jeśli otrzyma od Klienta szczegółowe i zrozumiałe instrukcje opisujące co i jak ma zostać zmienione w Projekcie. Tatuator nanosi poprawki do Projektu w trakcie trwania Zabiegu. Należy pamiętać, że nanoszenie poprawek na duży projekt lub poprawek w dużej ilości może wpłynąć na zwiększenie liczby wizyt Klienta w Studiu oraz opóźnienie wykonania całego tatuażu.
5. W przypadku całkowitej zmiany koncepcji Projektu przez Klienta, która wymusza na Tatuatorze wykonanie Projektu od nowa, Tatuator ma prawo do: pobrania od Klienta dodatkowej opłaty za jego wykonanie, przełożenia terminu wykonania Zabiegu z utratą przez Klienta Zadatku i koniecznością ponownego wpłacenia Zadatku w celu rezerwacji kolejnego terminu lub odmowy wykonania nowego Projektu, bez zwrotu Zadatku Klientowi.
6. Tatuator nie kopiuje Projektów innych artystów, zawsze sam wykonuje Projekty. Wyjątkiem są utarte znaki i symbole, których przeróbka pozbawiłaby ich znaczenia. Wszystkie Projekty oraz Wzory Tatuatora są jednorazowe i wykonywane tylko na jednej osobie, chyba że Klient wyrazi zgodę na wykonanie go innej osobie lub podczas dokonywania rezerwacji terminu i Wzoru zaznaczy, że ma on być wykonany na więcej niż jednej osobie.
7. W przypadku gdy umówiony Zabieg nie dojdzie do skutku, a Klient nie wyrazi wyraźnej chęci na ponowne umówienie się na wykonanie Zabiegu, Tatuator ma prawo do wykorzystania niewytatuowanego Projektu i wytatuowania go innemu Klientowi.
8. Tatuator zastrzega sobie prawo do tatuowania jego autorskich Projektów oraz Wzorów tylko przez niego. Tatuator nie zezwala na zlecanie innej osobie wykonania tatuażu na podstawie Projektu lub Wzoru Tatuatora aDzik, powołując się na Ustawę z dnia 04 lutego 1994 roku o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych (Dz. U. z 2020r. poz. 288)
§ 9
Zabieg wykonania tatuażu
1. Klient ma obowiązek potwierdzić swoją obecność na Zabiegu nie później niż 12 godzin przed umówionym terminem wykonania Zabiegu. W przypadku braku potwierdzenia lub braku kontaktu z Klientem drogą, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu, wizyta zostaje odwołana, co jest jednoznaczne z utratą wpłaconego Zadatku i anulowaniem rezerwacji terminu oraz wzoru.
2. Tatuator zachowuje prawo do niewykonania Zabiegu na rzecz Klienta, który pojawi się na Zabiegu z opóźnieniem przekraczającym 15 minut. Niezależnie od powyższego, za wyraźną zgodą Klienta, Zabieg może zostać wykonany nawet mimo spóźnienia, z zastrzeżeniem, że czas trwania Zabiegu zostanie skrócony o czas opóźnienia pojawienia się Klienta. Za tak wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości.
3. Najdłuższy jednorazowy Zabieg wykonania tatuażu, zwany dalej „Sesją Całodzienną”, trwa 7 godzin. W czas Sesji Całodziennej wlicza się jedną obowiązkową dłuższą przerwę od pracy, trwającą 15-30 minut, jej długość jest zależna od potrzeb obu stron. Ww. przerwa powinna zostać wykonana mniej więcej w połowie Sesji Całodziennej i sugeruje się, aby strony spożyły posiłek podczas jej trwania.
4. W czas wykonania Zabiegu tatuażu wlicza się:
a) przeprowadzenie z Klientem wywiadu w celu ustalenia czy nie posiada on przeciwwskazań do wykonania tatuażu oraz przekazanie instrukcji postępowania po wykonaniu Zabiegu,
b) wykonanie lub wprowadzenie poprawek do Wzoru lub Projektu (o ile istnieje taka potrzeba),
c) przygotowanie stanowiska pracy,
d) przygotowanie Wzoru lub Projektu do odbicia go na ciele Klienta oraz jego odbicie,
e) czynność tatuowania, maksymalnie kilka parominutowych przerw oraz w przypadku Sesji Całodziennej jedna dłuższa przerwa, o której mowa w pkt 3 §9 (W przypadku przedłużania przerw lub zwiększenia ich liczby na wyraźną prośbę Klienta, za wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości. Należy pamiętać, że przedłużanie przerw lub zwiększanie ich liczby w czasie umówionego Zabiegu może wpłynąć na zwiększenie liczby wizyt Klienta w Studiu oraz opóźnienie wykonania całego tatuażu.),
f) wykonanie zdjęcia tatuażu w celach reklamowych,
g) opatrzenie tatuażu.
5. W przypadku przedwczesnego zakończenia Zabiegu na wyraźną prośbę Klienta, za wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości. Należy pamiętać, że kolejny Zabieg mający na celu kontynuację przerwanej pracy, wykonany zostanie odpłatnie. W takiej sytuacji ostateczna cena tatuażu może różnić się od kwoty ustalonej przed wykonaniem Zabiegu.
6. Klient zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Tatuatora o pogorszeniu swojego samopoczucia w trakcie wykonywania Zabiegu.
7. W razie wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzenia Zabiegu, Tatuator ma prawo odmówić jego wykonania.
8. W razie wątpliwości planowania przez Klienta wyłudzenia Zabiegu oraz pozostawania Klienta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu.
9. Klient jest zobowiązany do nieposiadania w czasie Zabiegu jakiejkolwiek biżuterii, z którą Tatuator może mieć kontakt podczas wykonywania zabiegu. Wszelkie kosztowności winny być przechowywane przez Klienta na jego odpowiedzialność.
§ 10
Płatność i zakup Vouchera
1. Klient jest zobowiązany do zapłaty ustalonej wcześniej kwoty za wykonane usługi tatuatorskie.
2. W Studiu udostępnia się płatność tylko gotówką w kasie. Wyjątkiem jest płatność za Zadatek, której można dokonać także przelewem na konto bankowe, którego numer Tatuator podaje Klientowi podczas umawiania Zabiegu.
3. Istnieje możliwość zakupu imiennego vouchera prezentowego na wykonanie Zabiegu tatuażu, zwanego dalej „Voucherem”. Każdy Voucher posiada swój numer oraz imię i nazwisko osoby, która może z niego skorzystać. Klient ma prawo zakupić Voucher o dowolnej wartości, jednak nie niższej niż 200zł. Cena zakupu Vouchera równa jest jego wartości. Klient zamawiający Voucher u Tatuatora otrzyma go w ciągu 3 dni od zaksięgowania wpłaty, w formie elektronicznej w postaci pliku PDF lub po 7 dniach od zaksięgowania wpłaty, odbierając go osobiście w Studiu w formie papierowej po wcześniejszym umówieniu się z Tatuatorem na termin odbioru. Zaleca się, aby Klient, decydując się na zakup Vouchera, ustalił jaki tatuaż mogłaby chcieć obdarowana osoba i poprosił o wycenę takiego Zabiegu, co pomoże Klientowi oszacować odpowiednią wartość Vouchera.
§ 11
Realizacja Vouchera
1. Otrzymując w prezencie Voucher na wykonanie Zabiegu należy w terminie ważności Vouchera skontaktować się z Tatuatorem w celu ustalenia terminu Zabiegu oraz wszystkich szczegółów z nim związanych. Właściciel Vouchera chcąc go zrealizować ma obowiązek zapoznać się z niniejszym Regulaminem oraz upewnić się, że nie posiada przeciwwskazań do wykonania tatuażu.
2. Na umówiony Zabieg właściciel Vouchera zobowiązany jest przynieść Voucher w formie papierowej oraz dokument potwierdzający swoją tożsamość. Przed rozpoczęciem Zabiegu właściciel Vouchera zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o zrealizowaniu części bądź całej wartości Vouchera.
3. Właściciel Vouchera może zrealizować go wykonując więcej niż jeden Zabieg, o ile pozwala na to wartość Vouchera. Decydując się na wykonanie Zabiegu o wartości większej niż wartość Vouchera, jego właściciel ma prawo zrealizować Voucher oraz dopłacić brakującą kwotę po wykonanym Zabiegu.
4. Właściciel Vouchera jest zwolniony z konieczności wpłaty Zadatku, Zadatkiem w tym wypadku jest wartość otrzymanego Vouchera i należy traktować ją tak jak Zadatek opisany w niniejszym Regulaminie. Voucher traci swoją ważność w przypadku nieumówienia się na Zabieg w terminie ważności Vouchera.
§ 12
Pielęgnacja tatuażu
1. Po wykonaniu Zabiegu Klient zobowiązany jest do przestrzegania zasad pielęgnacji tatuażu, zwanych dalej „Zasadami Pielęgnacji”. Tatuator nie ponosi odpowiedzialności za powikłania wynikające z niestosowania się Klienta do Zasad Pielęgnacji lub nieprawidłowego ich praktykowania.
2. Po zakończeniu Zabiegu Tatuator zakłada na świeży tatuaż opatrunek, którego rodzaj jest dobrany do miejsca wykonania tatuażu, wielkości tatuażu, aktualnych warunków pogodowych, trybu życia Klienta oraz innych czynników. Rodzaje opatrunków oraz sposoby postępowania z nimi:
a) tradycyjna folia stretch – należy ściągnąć ją w ciągu 3 godzin od założenia,
b) chłonny podkład higieniczny – należy ściągnąć go w ciągu 5 godzin od założenia,
c) foliowy opatrunek samoprzylepny – należy ściągnąć go w ciągu 24 godzin od założenia. Zaleca się powoli odklejać opatrunek pod strumieniem letniej wody. Pod opatrunkiem może gromadzić się osocze z tuszem w formie ciemnej plamy. Jest to normalne zjawisko i nie powinno być niepokojące. Z założonym opatrunkiem można się myć, zabrania się jedynie mydlenia opatrunku i jego okolic.
W przypadku zastosowania innej, niewymienionej powyżej, formy opatrunku Tatuator zobowiązany jest indywidualnie wyjaśnić Klientowi sposób jego ściągania.
3. Od momentu ściągnięcia opatrunku Klient zobowiązany jest do regularnego (3-4 razy dziennie, za wyjątkiem czasu snu) wykonywania procesu pielęgnacyjnego:
a) przemycie czystymi rękami tatuażu za pomocą szarego mydła lub hipoalergicznego płynu do higieny intymnej oraz osuszenie tatuażu jednorazowymi ręcznikami papierowymi,
b) posmarowanie tatuażu niewielką ilością maści Bepanthen Baby lub środkiem przeznaczonym do gojenia świeżego tatuażu.
Częstotliwość przemywania zależy od trybu życia klienta, pogody i wykonywanych przez klienta czynności.
4. Klient zobowiązany jest do stosowania Zasad Pielęgnacji aż do pełnego wygojenia się tatuażu, czyli przez okres 3-5 tygodni, w zależności od miejsca na ciele, wielkości tatuażu, organizmu, warunków pogodowych, trybu życia Klienta oraz innych czynników. Okres gojenia się tatuażu dzieli się na etapy, których długość także różni się w zależności od ww. czynników:
a) etap I (w ciągu pierwszych 3-7 dni) – tatuaż wymaga szczególnej dbałości o higienę, ponieważ jest otwartą raną, która powinna być traktowana z dużą ostrożnością. W tym czasie z tatuażu może wydzielać się osocze wraz z tuszem, co jest normalnym etapem gojenia się tatuowanego miejsca,
b) etap II (w ciągu drugiego/trzeciego tygodnia) – tatuaż może zacząć swędzieć, a naskórek się łuszczyć w postaci odpadających wytatuowanych płatków naskórka. Zabrania się drapania tatuażu oraz zrywania łuszczącego się naskórka,
c) etap III (w ciągu trzeciego-piątego tygodnia) – tatuaż z zewnątrz sprawia wrażenie wygojonego, co nie świadczy o tym, że skóra została w pełni zregenerowana, dlatego nadal należy przestrzegać Zasad Pielęgnacji.
5. Klient powinien być świadomy, iż tatuaż to otwarta rana, więc powinien być odpowiednio traktowany. Nieodpowiednia pielęgnacja może mieć wpływ nie tylko na złe wygojenie się tatuażu, ale także narażenie się Klienta na inne problemy zdrowotne. Z tego powodu po wykonaniu Zabiegu należy stosować się do poniższych zasad:
a) w ciągu pierwszego tygodnia:
zabrania się spożywania alkoholu i innych środków odurzających,
zabrania się zażywania leków rozrzedzających krew, np. aspiryna,
zabrania się korzystania z siłowni oraz wykonywania wzmożonego wysiłku fizycznego,
jeżeli nie ma możliwości przemycia tatuażu pod bieżącą wodą (np. w podróży lub w pracy) zaleca się przemycie tatuażu hipoalergiczną chusteczką do higieny intymnej (nie należy nadużywać tego sposobu pielęgnacji),
b) ciągu pierwszego miesiąca:
zabrania się stosowania w miejscu tatuażu jakichkolwiek innych kosmetyków niż te zalecane w pkt 3 §12,
zabrania się korzystania z solarium, sauny, kąpieli w basenie, zbiornikach wodnych i rzekach,
zabrania się korzystania z długich kąpieli w wannie i przemaczania tatuażu (zamiennie zaleca się skorzystanie z szybkiego przemycia pod prysznicem),
zabrania się narażania tatuażu na uszkodzenia mechaniczne, np. podrażnienia od ocierających się ubrań, uderzenia, zadrapania, oparzenia.
zaleca się unikania bezpośredniego wystawiania tatuażu na słońce (należy zakryć go bawełnianym ubraniem lub chustą),
zaleca się unikania kontaktu tatuażu z brudem, kurzem oraz zwierzęcym futrem (w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, należy powtórzyć cały proces pielęgnacji tatuażu).
6. Tatuaż wykonany w Miejscach Ścieralnych wymaga szczególnej pielęgnacji. W takiej sytuacji przed zdecydowaniem się na wykonanie Zabiegu należy zapytać Tatuatora o sposób przygotowania się do niego oraz o indywidualne wskazówki dotyczące pielęgnacji.
7. W razie jakichkolwiek wątpliwości Klienta związanych z gojeniem się tatuażu lub powstałych w tym czasie komplikacji należy niezwłocznie skontaktować się z Tatuatorem lub lekarzem. W przypadku braku kontaktu z Tatuatorem lub wystąpienia niepokojących objawów dotyczących zdrowia Klienta, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
8. Aby spowolnić utratę intensywności i wyrazistości wygojonego tatuażu, zaleca się: chronić go przed ostrym słońcem, najlepiej smarując kremami ochronnymi z filtrem UV; nie wystawiać go na siarczysty mróz; regularnie nawilżać skórę balsamem do ciała lub środkami przeznaczonymi do ochrony tatuażu.
§ 13
Reklamacje i poprawki
1. Tatuator nie odpowiada za niezadowolenie Klienta z efektu końcowego Zabiegu, wynikającego z subiektywnych odczuć Klienta, jeśli został on wykonany w sposób profesjonalny, zgodny z niniejszym Regulaminem, zgodny z Projektem, Wzorem lub wcześniejszą wolą Klienta i w sposób nieustępujący ogólnie przyjętym standardom. Reklamacja uznawana jest tylko w przypadku, gdy istotna część tatuażu uległa zmianie, np. zniknęła podczas gojenia się, tusz znacząco rozlał się pod skórą, nie przyjął się któryś z barwników (o ile nie przyczyną nie było nie stosowanie się Klienta do postanowień Regulaminu). Należy pamiętać, że tatuaż jest pracą odręczną wykonaną przez człowieka, przez co nieuniknione są niekiedy minimalne niedociągnięcia lub różnice względem projektu (dopuszcza się do 10% błędu).
2. Klient ma prawo do złożenia reklamacji efektów wykonania Zabiegu, w terminie 30 dni od jego wykonania. Do zgłoszenia reklamacji konieczne jest udowodnienie wykonania Zabiegu u Tatuatora w dowolnej formie.
3. Aby złożyć reklamację należy skontaktować się z Tatuatorem pisemnie drogą elektroniczną (tj. poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub portalach społecznościowych Tatuatora) lub inną drogą pisemną, którą do tej pory strony się konsultowały. W celu rozpatrzenia reklamacji, Klient zobowiązany jest do dołączenia do wiadomości wyraźnego zdjęcia (wykonanego w dziennym świetle) przedmiotu reklamacji oraz opisania przyczyny reklamacji.
4. Wszystkie reklamacje zostaną rozpoznane po upływie 30 dni od wykonania Zabiegu lub do 7 dni, w przypadku, gdy Klient złoży reklamację w czwartym tygodniu od wykonania Zabiegu.
5. W przypadku uznania reklamacji Tatuator zobowiązany jest do umożliwienia Klientowi skorzystania z Zabiegu korygującego, zwanego dalej „Poprawką”. Poprawki wykonywane w ramach reklamacji Tatuator wykonuje nieodpłatnie, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Poprawki lub wykonać ją odpłatnie, jeśli konieczność jej wykonania wynika z winy Klienta, czyli z niestosowania się do postanowień Regulaminu.
6. Klient powinien mieć świadomość, iż tatuaż wykonany w Miejscach Ścieralnych szybciej się wyciera i w wielu przypadkach wymaga Poprawki. W przypadku reklamacji tatuaży wykonywanych w Miejscach Ścieralnych tylko pierwsza Poprawka wykonywana jest nieodpłatnie. Tatuator zastrzega sobie prawo do pobrania opłaty za każdą kolejną Poprawkę w ww. miejscach.
7. W przypadku kwestionowania Zabiegu zaraz po jego wykonaniu, Klient nie jest zwolniony z zapłaty za wykonaną usługę. Tatuator zastrzega sobie jednak możliwość zwolnienia Klienta z opłaty w przypadku oczywiście zasadnych podstaw reklamacji.
§ 14
Postanowienia końcowe
1. Klient ma prawo wglądu do Regulaminu zanim zdecyduje się na wykonanie usługi u Tatuatora.
2. Tatuator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie. Nowe postanowienia są wiążące od momentu ich opublikowania w Studiu i na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych Tatuatora. Do rezerwacji i Zabiegów wykonanych przed zmianą stosuje się dotychczasowe postanowienia Regulaminu.
3. Wszelkie spory wynikające ze świadczonych usług tatuatorskich winny być w pierwszej kolejności rozwiązywane polubownie.
4. Niniejszy Regulamin obowiązuje od 01.12.2020 r.
5. Tatuator zastrzega sobie, iż promocje, konkursy, eventy, guestspot’y oraz inne wydarzenia lub działania Tatuatora mogą być obwarowane odrębnymi zasadami, które zostaną podane do publicznej wiadomości.
Wpłata zadatku jest jednoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją powyższego Regulaminu.
WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
WAŻNE
INFORMACJE
Regulamin świadczenia usług tatuatorskich aDzik
Spis treści:
§1 Postanowienia ogólne
§2 Klient
§3 Tatuator
§4 Studio
§5 Higiena i bezpieczeństwo pracy
§6 Odpowiedzialność Klienta
§7 Rezerwacja i Zadatek
§8 Projekt tatuażu
§9 Zabieg wykonania tatuażu
§10 Płatność i zakup Vouchera
§11 Realizacja Vouchera
§12 Pielęgnacja tatuażu
§13 Reklamacje i poprawki
§14 Postanowienia końcowe
§ 1
Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady korzystania z usług tatuatorskich, świadczonych przez tatuatorkę Adriannę Grześkowiak (pseudonim artystyczny aDzik), zwaną dalej „Tatuatorem”, w aDzik Tattoo Studio mieszczącym się przy ul. Ignacego Paderewskiego 7a – 64-100 Leszno oraz w Pracowni Tatuażu Miejska Dżungla mieszczącej się przy ul. Stefana Jaracza 77a – 50-305 Wrocław, zwanych dalej „Studiem”.
2. Klienci Studia mają obowiązek zapoznania się z Regulaminem przed przystąpieniem do zabiegu wykonania tatuażu, zwanego dalej „Zabiegiem” oraz przed wpłaceniem „Zadatku” (dokładnie mówi o nim §7) i umówieniem się na wykonanie Zabiegu.
3. Wpłata Zadatku oraz przystąpienie do Zabiegu są równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień Regulaminu. Każdy Klient ma obowiązek stosować się wprost do jego postanowień od momentu wpłaty Zadatku lub przystąpienia do Zabiegu.
§ 2
Klient
1. Klientem Studia może być pełnoletnia osoba fizyczna, zwana dalej „Klientem”. Tatuator zastrzega sobie prawo do poproszenia o ukazanie dokumentu tożsamości potwierdzającego pełnoletność Klienta.
2. Dopuszcza się korzystanie z Zabiegów przez osoby niepełnoletnie, powyżej 16 roku życia, za wyraźną zgodą ich rodzica / opiekuna prawnego. W takiej sytuacji Tatuator jest uprawniony do żądania podpisania stosownej zgody oraz do odmowy świadczenia Zabiegu, w przypadku braku zgody lub odmowy jej wyrażenia. Taka zgoda podpisywana jest osobiście przez rodzica/opiekuna prawnego w Studiu pod obecnością Tatuatora. Tatuator zastrzega sobie prawo do poproszenia o ukazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość rodzica/opiekuna prawnego Klienta.
3. Klient nie może posiadać żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania Zabiegu oraz przyjmować leków, które mogą mieć wpływ na wykonywany Zabieg. Klient musi stosować się do pozostałych zakazów mogących mieć negatywny wpływ na wykonywany Zabieg, o czym dokładniej mówi §6.
4. Klient powinien mieć świadomość, że:
a) Zabieg wykonania tatuażu jest ingerencją w skórę Klienta,
b) tatuaż jest permanentny,
c) tatuaż z biegiem czasu traci intensywność i wyrazistość (możliwe jest spowolnienie tego procesu poprzez stosowanie odpowiedniej Pielęgnacji, o czym dokładniej mówi §12),
d) tatuaż wykonany w miejscach mocno ścieralnych, tj. dłonie, stopy, kolana, łokcie, miejsca częstego ucisku bielizny i obuwia, zwanych dalej „Miejscami Ścieralnymi”, jest bardziej narażony na wycieranie się i szybciej się starzeje. Ostateczny efekt może różnić się od tatuażu wykonanego w miejscach mniej ścieralnych.
§ 3
Tatuator
1. Tatuator jest odpowiednio przeszkolony do pracy na zajmowanym stanowisku, jak również posiada wszelkie wymagane zezwolenia na pracę w charakterze odpowiadającym temu stanowisku.
2. Przed przystąpieniem do Zabiegu Tatuator zobowiązany jest do dokonania dezynfekcji stanowiska, narzędzi wielokrotnego użytku oraz dłoni. Te same czynności Tatuator wykonuje po zakończeniu Zabiegu.
3. Tatuator jest zobowiązany do upięcia włosów tak, by zminimalizować ryzyko przedostania się ich w obszar wykonywania Zabiegu oraz utrzymania dłoni i paznokci w takim stanie, aby zminimalizować ryzyko zadrapań i skaleczeń.
§ 4
Studio
1. Na terenie całego Studia obowiązuje całkowity zakaz palenia i używania tytoniu oraz wyrobów tytoniowych i nikotynowych, w tym papierosów elektronicznych, jak również obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz innego rodzaju używek i środków odurzających.
2. Zabrania się przychodzenia do Studia z dziećmi poniżej 16 roku życia oraz wprowadzania zwierząt na teren Studia.
3. Tatuator ma prawo odmówić Klientowi przyprowadzenia do Studia osoby towarzyszącej lub wyprosić osobę towarzyszącą przebywającą w Studiu. Jeżeli osoba ta nie zastosuje się do prośby Tatuatora, a zdaniem Tatuatora będzie utrudniała jego pracę lub rozpraszała go, za konsekwencje niewykonanego, niedokończonego lub źle wykonanego Zabiegu odpowiada Klient, który przyprowadził ww. osobę towarzyszącą. W takiej sytuacji Klient ponosi całkowitą odpowiedzialność za negatywne skutki wykonanego Zabiegu.
4. Za wszelkie uszkodzenia wyposażenia Studia spowodowane przez Klienta, Klient odpowiada bez ograniczeń. Za uszkodzenia spowodowane przez osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą ich rodzice lub opiekunowie prawni.
5. Studio nie ponosi odpowiedzialności za okrycia wierzchnie i jakąkolwiek własność Klienta pozostawione poza miejscami przeznaczonymi do ich pozostawienia, w szczególności rzeczy wartościowe, torby, plecaki i torebki, które Klient powinien trzymać przy sobie.
§ 5
Higiena i bezpieczeństwo pracy
1. Tatuator został przebadany zdrowotnie w celu wyeliminowania wszelkich chorób, infekcji, schorzeń i dolegliwości, które mogłyby narazić Klienta na uszczerbek na zdrowiu lub przenieść się na Klienta.
2. Tatuator z otwartą raną, skaleczeniem lub sączącą się zmianą skórną, niedającymi się właściwie zabezpieczyć przed kontaktem z ciałem Klienta, jest wyłączany od świadczenia usług tatuatorskich do czasu całkowitego usunięcia powyższych odstępstw. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Tatuator ma obowiązek niezwłocznie poinformować o niej Klienta i przełożyć Zabieg na najszybszy dogodny dla obu stron termin.
3. W przypadku skaleczenia się Klienta podczas Zabiegu lub nagłego znacznego pogorszenia się jego samopoczucia Zabieg może zostać natychmiastowo przerwany i dokańczany w najszybszym dogodnym dla obu stron terminie, po wcześniejszym jego uzgodnieniu i wyłącznie po całkowitym wyleczeniu. W razie wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzenia Zabiegu, Tatuator może odmówić jego przeprowadzenia.
4. Tatuator jest zobowiązany do używania podczas Zabiegu jednorazowych, sterylnych igieł i rur oraz zdezynfekowanych wszystkich materiałów wielokrotnego użytku używanych podczas Zabiegu.
§ 6
Odpowiedzialność Klienta
1. Niezastosowanie się Klienta do postanowień Regulaminu lub złożenie nieprawdziwych oświadczeń w przedmiocie swojego stanu zdrowia i przeciwskazań lub w wywiadzie z Tatuatorem, skutkuje wyłączeniem odpowiedzialności za wykonany Zabieg po stronie Tatuatora. Tatuator nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne Zabiegu spowodowane posiadaniem przez Klienta przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania tatuażu oraz za wszelkie komplikacje mogące wystąpić z tego tytułu podczas Zabiegu.
2. Regulamin zawiera informacje na temat przeciwskazań zdrowotnych, skutków ubocznych i postępowania po wykonaniu Zabiegu, których Klient ma pełną świadomość przystępując do Zabiegu. Dodatkowo przed przystąpieniem do Zabiegu Tatuator przeprowadza z Klientem wywiad w celu ustalenia czy stan zdrowia Klienta, przebyte lub obecne choroby, zażywane leki jak również tryb życia nie stanowią przeciwskazań do odbycia Zabiegu lub nie stwarzają ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Przystępując do Zabiegu Klient ma obowiązek podpisać „Zgodę na wykonanie tatuażu”, która zawiera część postanowień niniejszego Regulaminu. Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu przy braku woli podpisania przez Klienta ww. zgody.
3. Klient, przed rozpoczęciem Zabiegu, ma obowiązek powiadomić Tatuatora o wszelkich dolegliwościach i możliwych przeciwskazaniach, które mogą wpłynąć na przebieg Zabiegu. Bezwzględnie zabrania się wykonywania tatuażu w przypadku występowania u klienta jakiegokolwiek z poniższych przeciwwskazań zdrowotnych:
HIV,
AIDS,
wirus zapalenia wątroby typy B i C,
padaczka,
obecność keloidów,
choroba Leśniowskiego i Crohna,
epilepsja,
choroby nowotworowe,
choroby serca,
używanie rozrusznika serca,
wysokie nadciśnienie lub niedociśnienie,
łuszczyca,
cukrzyca,
immunosupresja,
stany zapalne w fazie ostrej,
stany pooperacyjne,
antybiotykoterapia,
anemia,
osłabienie,
uczulenia,
zaburzenia psychiczne,
różnego rodzaju choroby układu krążenia,
infekcje wirusowe typu: Covid-19, przeziębienie, grypa, angina,
zmiany skórne występujące w miejscu, z którym Tatuator może mieć kontakt podczas wykonywania Zabiegu, typu: grzybica skóry, egzema, liszaj,
bliznowce w planowanym miejscu wykonania tatuażu,
zaburzenia krzepnięcia krwi,
przyjmowanie leków zmniejszających krzepnięcie krwi,
przyjmowanie sterydów i środków dopingujących
ciąża i okres laktacyjny,
posiadanie protez lub implantów w miejscu wykonywania tatuażu,
niestandardowe reakcje na widok krwi lub przerwanej ciągłości tkanki ciała,
posiadanie innych, niewymienionych powyżej przeciwwskazań lub chorób zakaźnych.
4. Jeśli Klient regularnie przyjmuje leki, przyjmował je w ciągu 30 dni przed wykonaniem Zabiegu lub ma w planie zażywać leki w ciągu 30 dni po Zabiegu, powinien poinformować o tym Tatuatora, aby ustalić czy nie będą miały one wpływu na wykonywany Zabieg.
5. W przypadku niektórych chorób lub zażywania niektórych leków, które zdaniem Tatuatora mogą mieć negatywny wpływ na wykonywany Zabieg, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu lub niezależnie od powyższego, za wyraźną zgodą Klienta wymagać opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu. W takiej sytuacji Klient jest zobowiązany do podpisania oświadczenia, iż został poinformowany przez lekarza o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu i jest świadomy swojej sytuacji zdrowotnej oraz iż decyduje się na Zabieg i wykonuje tatuaż wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Ponadto Klient zobowiązany jest udostępnić Tatuatorowi do wglądu oryginał zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań na wykonanie tatuażu oraz umożliwić Tatuatorowi zachowanie kopii niniejszego dokumentu.
6. Przed wykonaniem tatuażu zakazuje się:
a) silnego opalania tatuowanego miejsca (14 dni przed Zabiegiem),
b) spożywania alkoholu i innych środków odurzających (2 dni przed Zabiegiem),
c) stosowania wszelkiego rodzaju znieczuleń i zażywania leków przeciwbólowych (1 dzień przed Zabiegiem).
§ 7
Rezerwacja i Zadatek
1. Termin „Zadatek” stosowany w niniejszym Regulaminie jest określeniem prawym określonym na podstawie art. 394 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2020r. poz. 1740).
2. Wpłata Zadatku jest równoznaczna z akceptacją przez Klienta niniejszego Regulaminu.
3. W celu rezerwacji Wzoru oraz terminu wykonania Zabiegu Klient jest zobowiązany do wpłaty Zadatku w ciągu 3 dni od wybrania Wzoru lub określenia szczegółów Projektu i ustalenia terminu Zabiegu. Wartość Zadatku jest ustalana przez Tatuatora i jest częścią całkowitej ceny wykonania tatuażu.
4. W przypadku niezapłacenia Zadatku w terminie określonym w pkt 3 §7 przepada rezerwacja Wzoru oraz terminu wykonania Zabiegu, co jest równoznaczne z możliwością udostępnienia ich innemu Klientowi.
5. Dopuszcza się możliwość jednorazowej zmiany terminu Zabiegu zarówno przez Klienta jak i Tatuatora, pod warunkiem, że druga strona zostanie poinformowana o takiej konieczności nie później niż 7 dni przed umówionym terminem Zabiegu. Każda kolejna zmiana terminu przez Klienta skutkuje utratą wpłaconego Zadatku i koniecznością ponownego wpłacenia Zadatku w celu rezerwacji kolejnego terminu. Niestawienie się Klienta w wyznaczonym terminie zabiegu jest jednoznaczne z utratą przez Klienta Zadatku. Tatuator ma prawo do odwołania zabiegu w terminie krótszym niż 7 dni przed umówionym Zabiegiem, w takiej sytuacji, lub w przypadku niestawienia się Tatuatora w terminie wykonania Zabiegu, Tatuator zobowiązany jest do przełożenia Zabiegu na najszybszy dogodny dla obu stron termin lub na życzenie Klienta do zwrotu dwukrotnej wartości wpłaconego Zadatku.
6. Wszelkie informacje dotyczące zmiany terminu lub jego odwołania Klient oraz Tatuator mają obowiązek przekazywać drugiej stronie w pisemnych wiadomościach elektronicznych (tj. poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub portalach społecznościowych Tatuatora) lub inną drogą pisemną, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu.
7. Jeśli Klient wpłacił Zadatek, termin wykonania Zabiegu nie został ustalony lub został odwołany bez straty przez Klienta Zadatku i nie doszło do ustalenia kolejnego terminu wykonania Zabiegu, a Tatuator nie może nawiązać kontaktu z Klientem drogą, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu, Zadatek przepada bezzwrotnie po upływie 30 dni od umówionego i niedoszłego do skutku Zabiegu lub w przypadku nie ustalenia wcześniej terminu Zabiegu, od dnia wpłaty Zadatku.
§ 8
Projekt tatuażu
1. Tatuator wykonuje tatuaże zarówno ze wzorów prezentowanych na swojej stronie internetowej i portalach społecznościowych, zwanych dalej „Wzorami” oraz na podstawie projektów tatuaży przygotowanych indywidualnie dla Klienta, zwanych dalej „Projektami”.
2. Aby uzyskać wycenę wykonania Projektu i Zabiegu należy określić szczegóły Projektu:
a) przybliżona wielkość tatuażu w centymetrach (skrajna szerokość i skrajna wysokość),
b) miejsce wykonania tatuażu (część ciała),
c) kolorystyka tatuażu (czarno-biały/kolorowy),
d) styl tatuażu (np. geometryczny, rysunkowy, realistyczny, linearny, watercolor, oldschool itd.),
e) zdjęcia z inspiracjami lub w przypadku covera zdjęcia starego tatuażu (podesłanie zdjęć z tatuażami lub grafikami, które wpadły Klientowi w oko dodatkowo ułatwi wykonanie Projektu zgodnie z gustem Klienta. Jeśli Projekt dotyczy zabiegu zakrycia/przerobienia/odświeżenia starego tatuażu, zwanego dalej „Coverem”, do wykonania Projektu niezbędne jest zdjęcie tatuażu, który ma zostać zakryty).
3. Tatuator nie rozpoczyna projektowania tatuażu zanim nie otrzyma od Klienta Zadatku, o czym dokładniej mówi §7 oraz szczegółowych informacji dotyczących Projektu, wymienionych w pkt 2 §8. Tatuator wykonuje Projekt oraz udostępnia go Klientowi do wglądu w trakcie trwania Zabiegu.
4. Tatuator wykonuje tylko jeden Projekt tatuażu, Klient może mieć do niego zastrzeżenia i żądać wprowadzenia poprawek. Tatuator zobowiązuje się nanieść poprawki na projekt, jeśli otrzyma od Klienta szczegółowe i zrozumiałe instrukcje opisujące co i jak ma zostać zmienione w Projekcie. Tatuator nanosi poprawki do Projektu w trakcie trwania Zabiegu. Należy pamiętać, że nanoszenie poprawek na duży projekt lub poprawek w dużej ilości może wpłynąć na zwiększenie liczby wizyt Klienta w Studiu oraz opóźnienie wykonania całego tatuażu.
5. W przypadku całkowitej zmiany koncepcji Projektu przez Klienta, która wymusza na Tatuatorze wykonanie Projektu od nowa, Tatuator ma prawo do: pobrania od Klienta dodatkowej opłaty za jego wykonanie, przełożenia terminu wykonania Zabiegu z utratą przez Klienta Zadatku i koniecznością ponownego wpłacenia Zadatku w celu rezerwacji kolejnego terminu lub odmowy wykonania nowego Projektu, bez zwrotu Zadatku Klientowi.
6. Tatuator nie kopiuje Projektów innych artystów, zawsze sam wykonuje Projekty. Wyjątkiem są utarte znaki i symbole, których przeróbka pozbawiłaby ich znaczenia. Wszystkie Projekty oraz Wzory Tatuatora są jednorazowe i wykonywane tylko na jednej osobie, chyba że Klient wyrazi zgodę na wykonanie go innej osobie lub podczas dokonywania rezerwacji terminu i Wzoru zaznaczy, że ma on być wykonany na więcej niż jednej osobie.
7. W przypadku gdy umówiony Zabieg nie dojdzie do skutku, a Klient nie wyrazi wyraźnej chęci na ponowne umówienie się na wykonanie Zabiegu, Tatuator ma prawo do wykorzystania niewytatuowanego Projektu i wytatuowania go innemu Klientowi.
8. Tatuator zastrzega sobie prawo do tatuowania jego autorskich Projektów oraz Wzorów tylko przez niego. Tatuator nie zezwala na zlecanie innej osobie wykonania tatuażu na podstawie Projektu lub Wzoru Tatuatora aDzik, powołując się na Ustawę z dnia 04 lutego 1994 roku o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych (Dz. U. z 2020r. poz. 288)
§ 9
Zabieg wykonania tatuażu
1. Klient ma obowiązek potwierdzić swoją obecność na Zabiegu nie później niż 12 godzin przed umówionym terminem wykonania Zabiegu. W przypadku braku potwierdzenia lub braku kontaktu z Klientem drogą, którą do tej pory strony konsultowały szczegóły Zabiegu, wizyta zostaje odwołana, co jest jednoznaczne z utratą wpłaconego Zadatku i anulowaniem rezerwacji terminu oraz wzoru.
2. Tatuator zachowuje prawo do niewykonania Zabiegu na rzecz Klienta, który pojawi się na Zabiegu z opóźnieniem przekraczającym 15 minut. Niezależnie od powyższego, za wyraźną zgodą Klienta, Zabieg może zostać wykonany nawet mimo spóźnienia, z zastrzeżeniem, że czas trwania Zabiegu zostanie skrócony o czas opóźnienia pojawienia się Klienta. Za tak wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości.
3. Najdłuższy jednorazowy Zabieg wykonania tatuażu, zwany dalej „Sesją Całodzienną”, trwa 7 godzin. W czas Sesji Całodziennej wlicza się jedną obowiązkową dłuższą przerwę od pracy, trwającą 15-30 minut, jej długość jest zależna od potrzeb obu stron. Ww. przerwa powinna zostać wykonana mniej więcej w połowie Sesji Całodziennej i sugeruje się, aby strony spożyły posiłek podczas jej trwania.
4. W czas wykonania Zabiegu tatuażu wlicza się:
a) przeprowadzenie z Klientem wywiadu w celu ustalenia czy nie posiada on przeciwwskazań do wykonania tatuażu oraz przekazanie instrukcji postępowania po wykonaniu Zabiegu,
b) wykonanie lub wprowadzenie poprawek do Wzoru lub Projektu (o ile istnieje taka potrzeba),
c) przygotowanie stanowiska pracy,
d) przygotowanie Wzoru lub Projektu do odbicia go na ciele Klienta oraz jego odbicie,
e) czynność tatuowania, maksymalnie kilka parominutowych przerw oraz w przypadku Sesji Całodziennej jedna dłuższa przerwa, o której mowa w pkt 3 §9 (W przypadku przedłużania przerw lub zwiększenia ich liczby na wyraźną prośbę Klienta, za wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości. Należy pamiętać, że przedłużanie przerw lub zwiększanie ich liczby w czasie umówionego Zabiegu może wpłynąć na zwiększenie liczby wizyt Klienta w Studiu oraz opóźnienie wykonania całego tatuażu.),
f) wykonanie zdjęcia tatuażu w celach reklamowych,
g) opatrzenie tatuażu.
5. W przypadku przedwczesnego zakończenia Zabiegu na wyraźną prośbę Klienta, za wykonany Zabieg należy się cena w pełnej, ustalonej wcześniej wysokości. Należy pamiętać, że kolejny Zabieg mający na celu kontynuację przerwanej pracy, wykonany zostanie odpłatnie. W takiej sytuacji ostateczna cena tatuażu może różnić się od kwoty ustalonej przed wykonaniem Zabiegu.
6. Klient zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Tatuatora o pogorszeniu swojego samopoczucia w trakcie wykonywania Zabiegu.
7. W razie wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzenia Zabiegu, Tatuator ma prawo odmówić jego wykonania.
8. W razie wątpliwości planowania przez Klienta wyłudzenia Zabiegu oraz pozostawania Klienta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Zabiegu.
9. Klient jest zobowiązany do nieposiadania w czasie Zabiegu jakiejkolwiek biżuterii, z którą Tatuator może mieć kontakt podczas wykonywania zabiegu. Wszelkie kosztowności winny być przechowywane przez Klienta na jego odpowiedzialność.
§ 10
Płatność i zakup Vouchera
1. Klient jest zobowiązany do zapłaty ustalonej wcześniej kwoty za wykonane usługi tatuatorskie.
2. W Studiu udostępnia się płatność tylko gotówką w kasie. Wyjątkiem jest płatność za Zadatek, której można dokonać także przelewem na konto bankowe, którego numer Tatuator podaje Klientowi podczas umawiania Zabiegu.
3. Istnieje możliwość zakupu imiennego vouchera prezentowego na wykonanie Zabiegu tatuażu, zwanego dalej „Voucherem”. Każdy Voucher posiada swój numer oraz imię i nazwisko osoby, która może z niego skorzystać. Klient ma prawo zakupić Voucher o dowolnej wartości, jednak nie niższej niż 200zł. Cena zakupu Vouchera równa jest jego wartości. Klient zamawiający Voucher u Tatuatora otrzyma go w ciągu 3 dni od zaksięgowania wpłaty, w formie elektronicznej w postaci pliku PDF lub po 7 dniach od zaksięgowania wpłaty, odbierając go osobiście w Studiu w formie papierowej po wcześniejszym umówieniu się z Tatuatorem na termin odbioru. Zaleca się, aby Klient, decydując się na zakup Vouchera, ustalił jaki tatuaż mogłaby chcieć obdarowana osoba i poprosił o wycenę takiego Zabiegu, co pomoże Klientowi oszacować odpowiednią wartość Vouchera.
§ 11
Realizacja Vouchera
1. Otrzymując w prezencie Voucher na wykonanie Zabiegu należy w terminie ważności Vouchera skontaktować się z Tatuatorem w celu ustalenia terminu Zabiegu oraz wszystkich szczegółów z nim związanych. Właściciel Vouchera chcąc go zrealizować ma obowiązek zapoznać się z niniejszym Regulaminem oraz upewnić się, że nie posiada przeciwwskazań do wykonania tatuażu.
2. Na umówiony Zabieg właściciel Vouchera zobowiązany jest przynieść Voucher w formie papierowej oraz dokument potwierdzający swoją tożsamość. Przed rozpoczęciem Zabiegu właściciel Vouchera zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o zrealizowaniu części bądź całej wartości Vouchera.
3. Właściciel Vouchera może zrealizować go wykonując więcej niż jeden Zabieg, o ile pozwala na to wartość Vouchera. Decydując się na wykonanie Zabiegu o wartości większej niż wartość Vouchera, jego właściciel ma prawo zrealizować Voucher oraz dopłacić brakującą kwotę po wykonanym Zabiegu.
4. Właściciel Vouchera jest zwolniony z konieczności wpłaty Zadatku, Zadatkiem w tym wypadku jest wartość otrzymanego Vouchera i należy traktować ją tak jak Zadatek opisany w niniejszym Regulaminie. Voucher traci swoją ważność w przypadku nieumówienia się na Zabieg w terminie ważności Vouchera.
§ 12
Pielęgnacja tatuażu
1. Po wykonaniu Zabiegu Klient zobowiązany jest do przestrzegania zasad pielęgnacji tatuażu, zwanych dalej „Zasadami Pielęgnacji”. Tatuator nie ponosi odpowiedzialności za powikłania wynikające z niestosowania się Klienta do Zasad Pielęgnacji lub nieprawidłowego ich praktykowania.
2. Po zakończeniu Zabiegu Tatuator zakłada na świeży tatuaż opatrunek, którego rodzaj jest dobrany do miejsca wykonania tatuażu, wielkości tatuażu, aktualnych warunków pogodowych, trybu życia Klienta oraz innych czynników. Rodzaje opatrunków oraz sposoby postępowania z nimi:
a) tradycyjna folia stretch – należy ściągnąć ją w ciągu 3 godzin od założenia,
b) chłonny podkład higieniczny – należy ściągnąć go w ciągu 5 godzin od założenia,
c) foliowy opatrunek samoprzylepny – należy ściągnąć go w ciągu 24 godzin od założenia. Zaleca się powoli odklejać opatrunek pod strumieniem letniej wody. Pod opatrunkiem może gromadzić się osocze z tuszem w formie ciemnej plamy. Jest to normalne zjawisko i nie powinno być niepokojące. Z założonym opatrunkiem można się myć, zabrania się jedynie mydlenia opatrunku i jego okolic.
W przypadku zastosowania innej, niewymienionej powyżej, formy opatrunku Tatuator zobowiązany jest indywidualnie wyjaśnić Klientowi sposób jego ściągania.
3. Od momentu ściągnięcia opatrunku Klient zobowiązany jest do regularnego (3-4 razy dziennie, za wyjątkiem czasu snu) wykonywania procesu pielęgnacyjnego:
a) przemycie czystymi rękami tatuażu za pomocą szarego mydła lub hipoalergicznego płynu do higieny intymnej oraz osuszenie tatuażu jednorazowymi ręcznikami papierowymi,
b) posmarowanie tatuażu niewielką ilością maści Bepanthen Baby lub środkiem przeznaczonym do gojenia świeżego tatuażu.
Częstotliwość przemywania zależy od trybu życia klienta, pogody i wykonywanych przez klienta czynności.
4. Klient zobowiązany jest do stosowania Zasad Pielęgnacji aż do pełnego wygojenia się tatuażu, czyli przez okres 3-5 tygodni, w zależności od miejsca na ciele, wielkości tatuażu, organizmu, warunków pogodowych, trybu życia Klienta oraz innych czynników. Okres gojenia się tatuażu dzieli się na etapy, których długość także różni się w zależności od ww. czynników:
a) etap I (w ciągu pierwszych 3-7 dni) – tatuaż wymaga szczególnej dbałości o higienę, ponieważ jest otwartą raną, która powinna być traktowana z dużą ostrożnością. W tym czasie z tatuażu może wydzielać się osocze wraz z tuszem, co jest normalnym etapem gojenia się tatuowanego miejsca,
b) etap II (w ciągu drugiego/trzeciego tygodnia) – tatuaż może zacząć swędzieć, a naskórek się łuszczyć w postaci odpadających wytatuowanych płatków naskórka. Zabrania się drapania tatuażu oraz zrywania łuszczącego się naskórka,
c) etap III (w ciągu trzeciego-piątego tygodnia) – tatuaż z zewnątrz sprawia wrażenie wygojonego, co nie świadczy o tym, że skóra została w pełni zregenerowana, dlatego nadal należy przestrzegać Zasad Pielęgnacji.
5. Klient powinien być świadomy, iż tatuaż to otwarta rana, więc powinien być odpowiednio traktowany. Nieodpowiednia pielęgnacja może mieć wpływ nie tylko na złe wygojenie się tatuażu, ale także narażenie się Klienta na inne problemy zdrowotne. Z tego powodu po wykonaniu Zabiegu należy stosować się do poniższych zasad:
a) w ciągu pierwszego tygodnia:
zabrania się spożywania alkoholu i innych środków odurzających,
zabrania się zażywania leków rozrzedzających krew, np. aspiryna,
zabrania się korzystania z siłowni oraz wykonywania wzmożonego wysiłku fizycznego,
jeżeli nie ma możliwości przemycia tatuażu pod bieżącą wodą (np. w podróży lub w pracy) zaleca się przemycie tatuażu hipoalergiczną chusteczką do higieny intymnej (nie należy nadużywać tego sposobu pielęgnacji),
b) ciągu pierwszego miesiąca:
zabrania się stosowania w miejscu tatuażu jakichkolwiek innych kosmetyków niż te zalecane w pkt 3 §12,
zabrania się korzystania z solarium, sauny, kąpieli w basenie, zbiornikach wodnych i rzekach,
zabrania się korzystania z długich kąpieli w wannie i przemaczania tatuażu (zamiennie zaleca się skorzystanie z szybkiego przemycia pod prysznicem),
zabrania się narażania tatuażu na uszkodzenia mechaniczne, np. podrażnienia od ocierających się ubrań, uderzenia, zadrapania, oparzenia.
zaleca się unikania bezpośredniego wystawiania tatuażu na słońce (należy zakryć go bawełnianym ubraniem lub chustą),
zaleca się unikania kontaktu tatuażu z brudem, kurzem oraz zwierzęcym futrem (w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, należy powtórzyć cały proces pielęgnacji tatuażu).
6. Tatuaż wykonany w Miejscach Ścieralnych wymaga szczególnej pielęgnacji. W takiej sytuacji przed zdecydowaniem się na wykonanie Zabiegu należy zapytać Tatuatora o sposób przygotowania się do niego oraz o indywidualne wskazówki dotyczące pielęgnacji.
7. W razie jakichkolwiek wątpliwości Klienta związanych z gojeniem się tatuażu lub powstałych w tym czasie komplikacji należy niezwłocznie skontaktować się z Tatuatorem lub lekarzem. W przypadku braku kontaktu z Tatuatorem lub wystąpienia niepokojących objawów dotyczących zdrowia Klienta, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
8. Aby spowolnić utratę intensywności i wyrazistości wygojonego tatuażu, zaleca się: chronić go przed ostrym słońcem, najlepiej smarując kremami ochronnymi z filtrem UV; nie wystawiać go na siarczysty mróz; regularnie nawilżać skórę balsamem do ciała lub środkami przeznaczonymi do ochrony tatuażu.
§ 13
Reklamacje i poprawki
1. Tatuator nie odpowiada za niezadowolenie Klienta z efektu końcowego Zabiegu, wynikającego z subiektywnych odczuć Klienta, jeśli został on wykonany w sposób profesjonalny, zgodny z niniejszym Regulaminem, zgodny z Projektem, Wzorem lub wcześniejszą wolą Klienta i w sposób nieustępujący ogólnie przyjętym standardom. Reklamacja uznawana jest tylko w przypadku, gdy istotna część tatuażu uległa zmianie, np. zniknęła podczas gojenia się, tusz znacząco rozlał się pod skórą, nie przyjął się któryś z barwników (o ile nie przyczyną nie było nie stosowanie się Klienta do postanowień Regulaminu). Należy pamiętać, że tatuaż jest pracą odręczną wykonaną przez człowieka, przez co nieuniknione są niekiedy minimalne niedociągnięcia lub różnice względem projektu (dopuszcza się do 10% błędu).
2. Klient ma prawo do złożenia reklamacji efektów wykonania Zabiegu, w terminie 30 dni od jego wykonania. Do zgłoszenia reklamacji konieczne jest udowodnienie wykonania Zabiegu u Tatuatora w dowolnej formie.
3. Aby złożyć reklamację należy skontaktować się z Tatuatorem pisemnie drogą elektroniczną (tj. poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub portalach społecznościowych Tatuatora) lub inną drogą pisemną, którą do tej pory strony się konsultowały. W celu rozpatrzenia reklamacji, Klient zobowiązany jest do dołączenia do wiadomości wyraźnego zdjęcia (wykonanego w dziennym świetle) przedmiotu reklamacji oraz opisania przyczyny reklamacji.
4. Wszystkie reklamacje zostaną rozpoznane po upływie 30 dni od wykonania Zabiegu lub do 7 dni, w przypadku, gdy Klient złoży reklamację w czwartym tygodniu od wykonania Zabiegu.
5. W przypadku uznania reklamacji Tatuator zobowiązany jest do umożliwienia Klientowi skorzystania z Zabiegu korygującego, zwanego dalej „Poprawką”. Poprawki wykonywane w ramach reklamacji Tatuator wykonuje nieodpłatnie, Tatuator ma prawo odmówić wykonania Poprawki lub wykonać ją odpłatnie, jeśli konieczność jej wykonania wynika z winy Klienta, czyli z niestosowania się do postanowień Regulaminu.
6. Klient powinien mieć świadomość, iż tatuaż wykonany w Miejscach Ścieralnych szybciej się wyciera i w wielu przypadkach wymaga Poprawki. W przypadku reklamacji tatuaży wykonywanych w Miejscach Ścieralnych tylko pierwsza Poprawka wykonywana jest nieodpłatnie. Tatuator zastrzega sobie prawo do pobrania opłaty za każdą kolejną Poprawkę w ww. miejscach.
7. W przypadku kwestionowania Zabiegu zaraz po jego wykonaniu, Klient nie jest zwolniony z zapłaty za wykonaną usługę. Tatuator zastrzega sobie jednak możliwość zwolnienia Klienta z opłaty w przypadku oczywiście zasadnych podstaw reklamacji.
§ 14
Postanowienia końcowe
1. Klient ma prawo wglądu do Regulaminu zanim zdecyduje się na wykonanie usługi u Tatuatora.
2. Tatuator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie. Nowe postanowienia są wiążące od momentu ich opublikowania w Studiu i na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych Tatuatora. Do rezerwacji i Zabiegów wykonanych przed zmianą stosuje się dotychczasowe postanowienia Regulaminu.
3. Wszelkie spory wynikające ze świadczonych usług tatuatorskich winny być w pierwszej kolejności rozwiązywane polubownie.
4. Niniejszy Regulamin obowiązuje od 01.12.2020 r.
5. Tatuator zastrzega sobie, iż promocje, konkursy, eventy, guestspot’y oraz inne wydarzenia lub działania Tatuatora mogą być obwarowane odrębnymi zasadami, które zostaną podane do publicznej wiadomości.
Wpłata zadatku jest jednoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją powyższego Regulaminu.